Jak brać pożyczki, żeby się nie zadłużać?

W zasadzie w każdej chwili naszego życia może nam się zdarzyć konieczność wzięcia pożyczki, nawet niewielkiej, na zakup droższego sprzętu, naprawę  czy niespodziewany remont. Jednak nawet w takich sytuacjach trzeba się upewnić, że biorąc na siebie jakiekolwiek zobowiązanie finansowe będziemy w stanie sobie z nim poradzić. W końcu trzeba brać pod uwagę choćby fakt, że jeśli zaciągamy pożyczkę to oznacza, że chwilowo nie posiadamy na koncie gotówki. Oferty, jakie będziemy brać pod uwagę, muszą więc odnosić się również do okresu, na jaki będziemy chcieli zobowiązanie zaciągnąć.

Mierz siły na zamiary

W pierwszej kolejności przed wzięciem na siebie jakiegokolwiek zobowiązania musisz się upewnić, że będziesz w stanie spłacić wziętą kwotę. Jak widać po takich stronach, jak na przykład ExtraPortfel, najczęściej wnioskowane kwoty zawierają się między 100 a 5000 złotych, a cele powziętej gotówki są naprawdę różnorodne. Warto pamiętać, że najczęściej pierwsze chwilówki są darmowe, jednak jeśli nie będą spłacane regulaminowo, może zostać względem takiego kontrahenta wszczęte postępowanie komornicze.

Wybieraj jedynie najlepsze oferty

Na rynku można znaleźć całą masę różnorodnych ofert pochodzących od instytucji para bankowych oraz stron internetowych, takich jak ExtraPortfel, również między nimi trzeba rozglądać się za tymi najatrakcyjniejszymi. Każda z tych instytucji ma swoje promocje oraz swoje oferty, mające okazać się lepsze niż oferty konkurencji. Dzięki temu można zyskać naprawdę sporo. Niekoniecznie również w przypadku chęci pożyczenia niewielkiej kwoty starać się o pożyczkę w banku – taka procedura trwa długo, a sama transakcja może być droga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *